Máte rádi praktické věci?

Jste sportovní typ?

Dáte přednost přespání v přírodě ve vlastním zázemí před ubytováním v hotelu?

Nejste závislí na Vaší kanceláři? Máte možnost pracovat na cestách?

Potřebujete občas převézt rozměrnější náklad?

V tom případě jsou následující stránky určeny právě Vám.

Praktická variabilní vestavba „4 v 1“

Důvod navrhnout a vyrobit tento typ vestavby vznikl, jelikož na trhu s obytnými automobily nebyl žádný, který by nabídl požadovanou variabilitu vnitřního prostoru a současně zachoval původní funkci dodávkového automobilu s téměř nezměněnou ložnou plochou.

Hlavní požadavek však byl mobilní kancelář s možností přespání 2 osob.

Vestavba „4 v 1“ nabízí

  • Praktický, komfortní, rodinný vůz až pro 5 cestujících
  • Zázemí obytného vozu až pro 3 osoby na spaní
  • Plně vybavenou kancelář s možností použití PC, tiskárny, skeneru, …
  • Dodávkový automobil s ložnou plochou 3,3 x 1,2 m

Vzhledem k požadavku mobilní kanceláře byl kladen důraz na její nezávislost na elektrické energii. S tím souvisí i možnost vybavení kuchyňské části elektrickými spotřebiči bez použití plynových lahví, které zabírají cenný prostor.

Z uvedeného důvodu je automobil vybaven fotovoltaickými panely švédské firmy SUNBEAMSYSTEM s tloušťkou pouze 2,5 mm, lithiovými bateriemi a systémem elektroniky od VICTRON ENERGY.

Vzhledem k malé tloušťce solárních panelů nedochází za jízdy k aerodynamickému hluku, což je velmi příjemné při delších cestách a vyšších rychlostech. Panely navíc nejsou viditelné a nijak neruší siluetu automobilu, což byl také jeden z požadavků na automobil - jeho nenápadnost.

Stejně tak byla zvolena okna ve střeše, která jsou použita od výrobců LEWMAR a WEBASTO, která jsou v zavřeném stavu v úrovni střechy a nejsou vidět. Okno WEBASTO je možné mít otevřené i při jízdě a využít tím přirozené ventilace automobilu bez nežádoucího hluku.

Použitím těchto komponent, izolací a kvalitním vnitřním obložením se dosáhlo, že vnitřní hluk za jízdy je srovnatelný s osobním automobilem.

Vnější design byl navržen, aby automobil byl co nejméně nápadný a na první pohled se jednalo o klasický, dodávkový automobil a nikdo neuvažoval, co se skrývá uvnitř.

Automobil má z výroby originální zadní a boční otvírací, zatmavená okna. Na karoserii automobilu neruší žádné zásuvky ani inspekční otvory. Jediným viditelným prvkem jsou 4 nenápadné LED reflektory, které umožní praktické osvětlení v okruhu 6 m za zadní a částečně boční částí vozu, které se využije při kempování, nebo pro pracovní účely.

Zatemnění oken pro přespání je řešeno praktickými látkovými, izolovanými kryty, které jsou uchyceny prostřednictvím magnetů a současně plní i funkci izolace skel.

Důraz byl také kladen na kvalitu použitého materiálu a dílů, které jsou převážně určeny pro stavbu jachet.

Uspořádáním vnitřního prostoru, provedením a použitými materiály se tento typ vestavby vymyká běžně dostupným sériově vyráběným automobilům.

Výrobu vestavby provedla firma MS Camper, která navazuje na více než 20leté zkušenosti s úpravami automobilů značky MERCEDES-BENZ, převážně pro zákazníky ze západní Evropy.

Výrobce vestavby je připraven vyjít vstříc požadavkům klientů a provést úpravy dle jejich představ s použitím kvalitních materiálů a precizním zpracováním.