TPS Centrum » Hanse Group

Hanse Group

Hanse Group je v současné době nejdynamičtěji se rozvíjející loděnicí na světě.

Ze skromných začátků v roce 1993 se dokázala za 20 let své existence propracovat mezi největší výrobce jachet na světě.

V současné době má Hanse Group pod sebou portfolio navzájem se doplňujících značek HANSE, DEHLER, MOODY, VARIANTA, FJORD a SEALINE.

Počátky tohoto koncernu sahají do devadesátých let a jsou neodmyslitelně spjaté se jménem Michaela Schmidta, milovníka moře a lodí, vítěze Admirálského poháru, který v roce 1981 převzal loděnici Schwartz, přesídlil s ní do Greifswaldu k Baltskému moři a začal plnit své sny o výrobě krásných lodí s luxusními interiéry.

V roce 2011 Michael Schmidt svůj podíl v Hanse Yachts prodal mnichovské průmyslové společnosti Aurelius AG.

Kromě značky HANSE se koncern opírá o tradiční značky DEHLER a MOODY.

Historie loděnice DEHLER sahá až do roku 1963, kdy Willi Dehler zkonstruoval svou první loď s názvem Winnetou, kterou postavil v bývalém kině. Tohoto modelu bylo prodáno úctyhodných 400 kusů. V roce 1966 přišla na svět Varianta s odnímatelnou kajutou a zasouvacím kýlem,  následně  byla představena Optima, Delanta, Sprinta a Duetta. S kvalitou lodí rostly i jejich úspěchy v nejrůznějších světových regatách. DEHLER je součástí Hanse Group od roku 2009.

Poslední novinka, plachetnice Dehler 38, byla oceněna prestižní cenou Evropská jachta roku 2014.

Duch původních majitelů loděnice zůstal i nadále zachován, jelikož vývoj jachet má na starosti syn zakladatele loděnice Karl Dehler.

Ještě delší, 150letou tradici má značka spojená se jménem Johna Moodyho, který v polovině 18. století odstartoval výrobu plachetnic a rybářských člunů. Až do konce dvacátého století zůstávala značka v rukou rodiny.  Poté se přesunula pod ochranná křídla firmy Premier Marina Limited a nakonec v roce 2007 pod Hanse Yachts, který k dlouholeté tradici přidal své know-how.

V současné době jsou v nabídce dvě výrobní řady Aft Cockpit a Decksaloon. První z nich navazuje na starou loďařskou tradici a eleganci, druhá kombinuje osvědčené prvky s inovativním přístupem, jejímž posledním představitelem je Moody 54 DS, nominovaná na ocenění Evropská jachta roku 2015.

Do světa závodů patří značka VARIANTA se svými modely VA 18, který získal ocenění Evropská jachta v roce 2013,  VA 37 a VA 44, která prošla lehkým faceliftem s ohledem na větší pohodlí posádky.

Značka FJORD Boats, která má norské kořeny, je součástí Hanse Group od roku 2007, nabízí  luxusní sportovní motorové čluny s nadčasovým designem vhodné jako tendery k megajachtám či otevřené motorové čluny v klasickém designu s dominancí teaku.

Posledním úlovkem Hanse Group je značka SEALINE s nabídkou dvou modelů motorových cruiserů o velikosti 38 a 45 stop s mnoha inovativními prvky.

Svojí širokou nabídkou dnes Hanse Group patří mezi přední světové výrobce jachet.

Oficiální stránky Hanse Group najdete na www.hansegroup.com


Tiskové zprávy

Kam směřuje Hanse Group - Yacht 11_2013.pdf
HANSE Group - Akce Yacht 7-8_2015.pdf
HANSE Group - Monitor YR 7_2015.pdf


Loděnice Hanse Group