• Motorové jachty

  • Plachetnice

Hanse Yachts

Hanse Yachts patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející loděnice na světě.

Ze skromných začátků v roce 1993 se dokázala za dobu své existence propracovat mezi největší výrobce jachet na světě.

V současné době má Hanse Group pod sebou portfolio navzájem se doplňujících značek HANSE, DEHLER, MOODY, FJORD a SEALINE.

Počátky tohoto koncernu sahají do devadesátých let a jsou neodmyslitelně spjaté se jménem Michaela Schmidta, milovníka moře a lodí, vítěze Admirálského poháru, který v roce 1981 převzal loděnici Schwartz, přesídlil s ní do Greifswaldu k Baltskému moři a začal plnit své sny o výrobě krásných lodí s luxusními interiéry. V roce 2011 Michael Schmidt svůj podíl v Hanse Yachts prodal mnichovské průmyslové společnosti Aurelius AG.

Kromě značky HANSE se koncern opírá o tradiční značky DEHLER a MOODY.

Historie loděnice DEHLER sahá až do roku 1963, kdy Willi Dehler zkonstruoval svou první loď s názvem Winnetou, kterou postavil v bývalém kině. Tohoto modelu bylo prodáno úctyhodných 400 kusů. V roce 1966 přišla na svět Varianta s odnímatelnou kajutou a zasouvacím kýlem,  následně  byla představena Optima, Delanta, Sprinta a Duetta. S kvalitou lodí rostly i jejich úspěchy v nejrůznějších světových regatách. DEHLER je součástí Hanse Yachts od roku 2009.

Kvalitu lodí vyráběných loděnicí Hanse Yachts potvrzují nominace a ocenění prestižní cenou Evropská jachta roku ( 12 nominací, 5 ocenění ).

Na výrobu plachetnic Dehler stále dohlíží syn zakladatele loděnice Karl Dehler.

Ještě delší, 150letou tradici má značka spojená se jménem Johna Moodyho, který v polovině 18. století odstartoval výrobu plachetnic a rybářských člunů. Až do konce dvacátého století zůstávala značka v rukou rodiny. Poté se přesunula pod ochranná křídla firmy Premier Marina Limited a nakonec v roce 2007 pod Hanse Yachts, který k dlouholeté tradici přidal své know-how.

V současné době jsou v nabídce dvě výrobní řady Aft Cockpit a Decksaloon. První z nich navazuje na starou loďařskou tradici a eleganci, druhá kombinuje osvědčené prvky s inovativním přístupem, jejímž posledním představitelem je Moody 41 DS, nominovaná na ocenění Evropská jachta roku 2021.

Značka FJORD Boats, která má norské kořeny, je součástí Hanse Yachts od roku 2007, nabízí  luxusní sportovní motorové čluny s nadčasovým designem vhodné jako tendery k megajachtám či otevřené motorové čluny v klasickém designu s dominancí teaku.

Značka SEALINE nabízí mnoho modelů motorových jachet o velikosti 33 až 53 stop s mnoha inovativními prvky.

Svojí širokou nabídkou dnes Hanse Yachts patří mezi přední světové výrobce jachet.

 

Více infomací k aktuálním modelům Hanse Yachts najdete na  www.hanseyachtsag.com

 

Tiskové zprávy
 

Kam směřuje Hanse Group - Yacht 11_2013.pdf
HANSE Group - Akce Yacht 7-8_2015.pdf
HANSE Group - Monitor YR 7_2015.pdf

Loděnice Hanse Group