TPS Centrum » Regaty

Regaty

ČESKÁ NÁMOŘNÍ RALLYE  (ČNR)
každoročně od roku 1997

Pojďte se s námi ohlédnout za historií nejstarší, tradiční, námořní regaty v českém jachtařském kalendáři. Myšlenka uspořádat námořní závod se zrodila v létě 1996 ve spolupráci s Danem Guryčou vydavatelem magazínu Yacht. Byla to doba kdy se u nás žádné námořní jachtařské závody nejezdily, uběhlo pár měsíců od uvedení legendárních Windows 95, byl založen internetový portál a vyhledávač Seznam.cz, v Chorvatsku čerstvě skončila válka, Ondřej Havelka oslavil rok od založení své swingové kapely a všichni jsme měli tmavší a delší vlasy...

Česká námořní rallye (ČNR) je nejstarší tradiční regatou pořádanou pro české jachtaře. Sedmidenní etapový závod námořních plachetnic, pořádaný firmou TPS centrum každoročně od roku 1997, se koná vždy na závěr sezony v chorvatských pobřežních vodách. Postupně se závodilo na lodích ELAN 31, 33, 333, 340, 350 a od roku 2015 také na lodích FIRST 35. Jedná se o plnomořské, tovární, sportovně laděné lodě pro 6-8 člennou posádku, které pro závod dodává pořadatel. Regata je zajištěna 4-5 doprovodnými loděmi, které jsou k dispozici organizačnímu týmu (pořadatelé, rozhodčí, lékař, servisní tým, zástupci sponzorů a medií, ... ). Mnohokrát se tato akce jela jako Mistrovství České republiky a každoročně bývá na startu několik zahraničních posádek. Kombinace okruhových a navigačních rozjížděk zakončených každý večer v oficiální maríně, zkušený 20členný organizační tým a ty nejlepší závodní posádky jsou každoročně předpokladem pro skvělou sportovní i společenskou úroveň celé akce.

Videa z minulých ročníků jsou k dispozici na YOUTUBE.

Informace o aktuálním ročníku této regaty najdete zde http://www.ceskanamornirallye.cz/

 


 

Regata ELAN E4 
9. - 13. 5. 2020, CHORVATSKO

Jarní regata určená pro všechny, kteří se chtějí seznámit a potrénovat na nové flotile lodí ELAN E4, ale i pro ty, co chtějí po zimně načerpat sílu a dobrou náladu  ve společnosti lidí se stejnými zájmy.

Přijďte, na 4 dny zapomeňte na svoje starosti a v přátelské atmosféře si při závodu užijte větru, slunce, moře a klidného před sezónního Chorvatska.

Informace o aktuálním ročníku této regaty najdete zde http://www.elan-e4.cz/